Zpravodajství

Vybíráme pro vás to nej... z celé České republiky

Zpravodajstvív

Aktuality z Nového Jičína


Nový Jičín - Veřejné fórum 18.05.2018 18:40
Už druhým rokem se letos v Novém Jičíně uskutečnilo Veřejné fórum – diskusní setkání vedení města s občany, podnikateli i zástupci neziskových organizací. Jeho hlavním cílem opět bylo povzbudit obyvatele, aby svými podněty inspirovali konkrétní plány na další směřování a rozvoj města. Touto akcí se novojičínská radnice zároveň hlásí ke kampani Zdravé město.
Nový Jičín - MS v in-line hokeji 15.05.2018 18:40
Zároveň se začátkem nové sezóny inline hokeje probíhá mistrovství světa v této disciplině a to v kategoriích Masters a Veterans. Oba pořádá organizace FIRS, na rozdíl od mistrovství světa mužů, které spadají pod křídla mezinárodní hokejové federace IIHF. Hostitelem obou šampionátů je Česko, konkrétně města Nový Jičín a Přerov.
Nový Jičín - Bezplatná právní služba 24.04.2018 18:40
Nový Jičín zřídil pro občany města bezplatnou právní poradnu. Ta funguje zatím jednou týdně a lidé, kteří chtějí využít jejich služeb se musí předem telefonicky objednat.
Nový Jičín - Protidrogový vlak 13.04.2018 18:40
Přesně po roce se do Nového Jičína vrátil protidrogový vlak aby na své další zastávce pokračoval v preventivní a osvětové činnosti zejména mezi dětmi a mládeží. V dopoledních hodinách přicházejí na prohlídku vozů se speciálním programem školní výpravy, odpoledne patří vlak veřejnosti. Filozofií Protidrogového vlaku je varovat šokem.
Nový Jičín - Baby a senior taxi v provozu 12.04.2018 18:40
Po dlouhých měsících příprav a jednání se Nový Jičín zařadil mezi města, která svým občanům nabízejí službu senior taxi a baby taxi. Provozovat ji budou městské technické služby. Obě verze taxíku bude zajišťovat nový elektromobil, který město získalo na operační leasing.
Nový Jičín - Dotace na veřejné osvětlení 11.04.2018 18:40
V ulicích Nového Jičína přibude výkonnějšího a úspornějšího osvětlení: Půjde o výměnu starých sodíkových výbojek za moderní LED lampy zejména na hlavních tazích městem. V současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby, práce by měly odstartovat ve druhé polovině roku.
Nový Jičín - Velikonoční jarmark 29.03.2018 18:40
Velikonoce jsou za dveřmi a po celé zemi probíhají velikonoční jarmarky. My jsme se s naší kamerou vydali na sever Moravy do Nového Jíčína, kde se na náměstí jarmareční slavnost koná od středy až do pátku.
Nový Jičín - Pozvánka na velikonoční jarmark 23.03.2018 18:40
V Novém Jičíně v těchto dnech probíhají intenzivní přípravy na další ročník tradičních velikonočních trhů. Organizátoři stejně jako každoročně lákají návštěvníky na spoustu zážitků, především kulinářských. Také doprovodný program ovšem rozhodně bude stát za to!