Zpravodajství

Vybíráme pro vás to nej... z celé České republiky

Zpravodajstvív

Aktuality z Nového Jičína


Nový Jičín - Veřejné fórum 18.05.2018 18:40
Už druhým rokem se letos v Novém Jičíně uskutečnilo Veřejné fórum – diskusní setkání vedení města s občany, podnikateli i zástupci neziskových organizací. Jeho hlavním cílem opět bylo povzbudit obyvatele, aby svými podněty inspirovali konkrétní plány na další směřování a rozvoj města. Touto akcí se novojičínská radnice zároveň hlásí ke kampani Zdravé město.
Nový Jičín - MS v in-line hokeji 15.05.2018 18:40
Zároveň se začátkem nové sezóny inline hokeje probíhá mistrovství světa v této disciplině a to v kategoriích Masters a Veterans. Oba pořádá organizace FIRS, na rozdíl od mistrovství světa mužů, které spadají pod křídla mezinárodní hokejové federace IIHF. Hostitelem obou šampionátů je Česko, konkrétně města Nový Jičín a Přerov.
Nový Jičín - Bezplatná právní služba 24.04.2018 18:40
Nový Jičín zřídil pro občany města bezplatnou právní poradnu. Ta funguje zatím jednou týdně a lidé, kteří chtějí využít jejich služeb se musí předem telefonicky objednat.
Nový Jičín - Protidrogový vlak 13.04.2018 18:40
Přesně po roce se do Nového Jičína vrátil protidrogový vlak aby na své další zastávce pokračoval v preventivní a osvětové činnosti zejména mezi dětmi a mládeží. V dopoledních hodinách přicházejí na prohlídku vozů se speciálním programem školní výpravy, odpoledne patří vlak veřejnosti. Filozofií Protidrogového vlaku je varovat šokem.